...

تفاوت رنگساژ و رنساژ

تفاوت رنگساژ و رنساژ

اگر بخواهیم شما را با تفاوت رنگساژ و رنساژ آشنا کنیم، ابتدا باید در مورد نحوه کار هر کدام به طور کامل برایتان توضیح دهیم. ولی به طور کلی می توان گفت که رنگساژ و رنساژ هر کدام تکنیک رنگ کرد مو در آرایشگاه را شامل می شوند.

رنگساژ چیست؟

وقتی موهایتان را در آرایشگاه رنگ یا مش می کنید، رضایت ۱۰۰ درصد را از تمام نظر از آرایشگاه دریافت می کنید اما پس از گذشت زمان حتما دچار مشکلاتی نسبت به رنگ موی خود می شوید چرا که این رنگ پس از مدتی حالت کدر و ناخوشایندی به خود می گیرد. در این صورت رنگساژ کردن مو یکی از رایج ترین راه ها برای خلاصی از این حالت مو می باشد. با استفاده از تکنیک رنگساژ می توانید از آسیب وارده به مو کم و براق و شفافیت آن را افزایش دهید.

تفاوت رنگساژ و رنساژ

انواع رنگساژ

رنگساژ ها می تواند در دو نوع موقت و نیمه موقت باشند که در ادامه برایتان توضیح خواهیم داد:

رنگساژ موقت

رنگساژ های موقت را می توانید به صورت شامپو از فروشگاه ها نیز تهیه کنید.

نحوه مصرف آن می تواند به راحتی باشد بدین گونه که هنگامیکه از حمام بیرون آمدید، مقدار معینی از ؛آن را بر روی موهای نم دارتان بزنید و مو ها را به خوبی شانه بزنید تا به تمام قسمت سرتان پخش شود.

بعد از اتمام تمام این کار ها موهایتان را دوباره شستشو دهید و همچنین خشک کنید. ماندگاری رنگساژ موقت یک هفته بر روی موهایتان است.

رنگساژ نیمه موقت

در رنگساژ نیمه وقت مدت زمان ماندگاری افزایش می یابد. ترکیب آن می تواند مخلوطی از رنگ و با اکسیدان و نیز آب باشد.

آرایشگر نسبت به پایه دکلره مو، پایه مو و همچنین رنگ و جنس موهایتان نوع رنگساژ را انتخاب می کند.

تفاوت رنگساژ و رنساژ

تفاوت رنگساژ و رنساژ

همانطور که در متن های بالا برایتان توضیح دادیم رنگساژ و رنساژ هر کدام تکنیکی از رنگ کردن مو می باشند بنابراین، وقتی کل موهایتان را دکلره می کنید و بعد روی آن رنگ می زنید به گونه ای تکنیک رنگساژ را روی موهایتان پیاده می کنید اما در فرآیند رنساژ قسمتی از مو دکلره می شود مانند مش.

تفاوت رنگساژ و رنساژ می تواند در مقدار مویی باشد که قرار است دکلره کنیم.

برای رنگساژ کردن نیاز است تا مو رطوبت لازم را داشته باشد بنابراین بعد از شستشو و گرفتن آب اضافی آن، بهترین زمان برای رنگساژ کردن است. همچنین توجه داشته باشید که هر چه میزان پایه مو در دکلره روشن باشد، مدت زمان ماندگاری رنگساژ روی موها کمتر خواهد شد و زمان کمتری از شما می گیرد. هر چه رنگساژ مدت زمان بیشتری روی مو ها بماند مو تیره تر می شود.

انواع رنساژ

لولایت

در تکنیک لولایت، مو حداقل باید یک سانتی متر از ریشه رشد کرده باشد که پس از آن قسمتی از موهای بلوند را با رنگ های شماره ۳ و ۴ تیره می کنند در این تکنیک از رنگ های گرم استفاده می کنند.

های لایت

های لایت کردن مو دقیقا بر عکس لولایت است. در روش های لایت مو ها را با استفاده از کلاه یا فویل جدا می کنندو به وسیله ی دکلره یا رنگ تا ۳ درجه رنگ مو ها را روشن می کنند.

مون لایت

وقتی تکه ای از زیر مو بلوند و بالای مو تیره می شود به اصطلاحی می توان گفت گه بر روی مو تکنیک مون لایت اجرا شده است. همچنین یکی از سخت ترین تکنیک ها در مقایسه با دیگر رنساژ ها به شمار می رود.

سان لایت

سان لاین عکس شده ی مون لایت است چرا که در این روش بیضی بالای سر مو دکلره یا بلوند می شود که پهنای آن بستگی به سلیقه ی مشتری دارد.

هاف لایت

امروزه این روش هاف لایت طرفدار بسیاری را در بین مردم به خود جلب کرده است. وقتی نوک موها ر نسبت به سلیقه ی مشتری بین ۳ تا ۱۰ سانتی متر بلوند می کنند در واقع تکنیک هاف لایت را اجرا می کنند.

مووی لایت

مووی لایت یا تکنیک فانتزی هم مانند هاف لایت طرفاران بسیاری دارد. در این روش مستطیل بالای سر را جداگانه دکلره انجام می دهند بعد از آن همان قسمت مو را به هفت تکه مساوی تقسیم می کنند و هر کدام را به رنگ ها فانتزی در می آورند.

چگونگی ساختن رنگساژ مو

ابتدا برای این کار باید مقدار و حجم و رنگ مو دقت کنید. مقدار رنگ استفاده شده برای مو های کوتاه، ۱ الی ۱۵ سانتی یا یک چهارم تیوپ می باشد.

پس از آن ۷۵ سی سی اکسیدان نمره ۱ یا ۶ درصد می ریزید و با اضافه کردن همان مقدار آب آن را به خوبی مخلوط می کنید.

توجه داشته باشید که این ترکیب باید غلیظ تر از ترکیبی که برای رنگ کردن استفاده می کنید باشد. ترکیب را با استفاده از برس رنگ مو به تمام قسمت مو به خوبی بمالید و سپس شانه بزنید. مدت زمان ماندگاری رنگساژ روی مو بستگی به مش، رنگ یا دکلره بودن مو دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آنچه در این مطلب می‌خوانید:
×
ورود | ثبت‌نام
لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید (مثال: 09190000000) - ممکن است کد تایید ارسال شده در قسمت اسپم پیامک های شما قرار گیرد.
ورود شما به معنای پذیرش شرایط و قوانین سایت آکادمی عاطفه کرمانی می باشد.
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.