...

ماده کراتین یک ماده اصلی موجود در بافت مو است که موجب براق و صاف شدن مو ها می شود. اما در اکثر افراد کراتین طبیعی مو کم است و این باعث می شود مو ها به طور طبیعی صاف و براق نباشند. اگر موهای شما فر و موج دار است و می خواهید مو هایی صاف و یکدست داشته باشید باید ماده کراتین را در مو های خود تقویت نمایید. برای رسیدن به این موضوع می بایست آموزش هایی درباره کراتین مو ببینید.

امروزه اکثر خانم ها و آقایانی که می خواهند موی صاف و براق داشته باشند از این روش استفاده می کنند. شما نیز اگر قصد انجام کراتینه مو های خود را دارید در این مقاله همراه ما باشید.

آموزش کراتین مو

آموزش کراتین مو

کراتین کردن مو ها امروزه بحث داغی است که بیش تر در بین جمع خانم ها شنیده می شود. کراتینه مو موادی است که موجب تقویت این ماده در بافت موی شما می شود و مو هایی براق و بی نظیر را برای شما به ارمغان می آورد. آموزش کراتین مو در بین افراد زیادی امروزه بحثی است که به دنبال یادگیری آن هستند. از طریق دیدن آموزش کراتین مو می توان منبع درآمدی برای خود ساخت و همچنین می توان به راحتی در منزل به کراتین مو های خود پرداخت.

مراحل آموزش کراتینه مو:

 1. برند معتبر: مواد کراتینه مو توسط شرکت های زیادی تولید می شود که بهتر است قبل از استفاده از آن درباره معتبر بودن برند تحقیق کرد. استفاده از برند معتبر باعث می شود نتیجه بهتری از کراتینه کردن موها دید. همچنین اثرات کراتین مو با استفاده از مواد کراتین خوب طولانی تر خواهد بود و موجب افزایش رضایت شما خواهد شد.
 2. نظافت مو: قبل از کراتین مو بهتر است مو ها تمیز و عاری از هر گونه میکروب و چربی باشد تا مواد کراتین بتوانند بهترین اثر را بر روی مو ها بگذارند. موها قبل از کراتین می بایست چندین بار با شامپوی مناسب شستشو داده شوند، همچنین کف سر را باید به خوبی شست و عاری از هر گونه چربی نمود. زیرا تا چند روز بعد از کراتین نباید مو ها شسته شوند.
  منظور از شامپوی مناسب در این مطلب شامپویی با ph ضعیف، مانند انواع شامپو بچه است. زیرا شستن چندین بار موها به وسیله این شامپو ها آسیبی به آن ها نخواهد زد.
 3. بدون رطوبت بودن مو ها: پس از شستشو بهتر است مو ها را کاملا به کمک سشوار خشک و بدون رطوبت نمایید. این کار به این دلیل انجام می شود که ماده کراتین مو بتواند علاوه بر حالت بی نظیری که به مو ها می دهد بافت آسیب دیده مو را نیز احیا کند. وجود رطوبت بر روی مو ها ممکن است باعث رقیق شدن مواد کراتین مو بر روی مو ها شود و به همین دلیل میزان اثر گذاری آن کاهش پیدا کند.
 4. نحوه تقسیم بندی مو ها: در این مرحله مو ها را به چند قسمت (۴ یا ۸ قسمت مساوی) تقسیم نمایید. تقسیم مو ها در این مرحله رابطه مستقیمی با میزان کل حجم مو های شما دارد. اگر مو هایی با حجم زیاد دارید بهتر است آن را به قسمت های زیادی تقسیم نمایید تا مواد کراتین به خوبی بتواند به تمامی قسمت های مو های شما نفوذ نماید.
 5. نحوه کراتین مو: حال به مرحله استفاده از کراتین مو می رسیم. محلول کراتین آماده شده را در ظرف مناسبی بریزید سپس آن را به کمک شانه مخصوص بر روی مو ها قرار دهید. باید توجه کنید که مواد کراتین نباید به ریشه مو ها نفوذ کند و باید آن را حدودا از ۲ سانت بعد از ریشه مو ها استفاده کنید. مواد کراتین باید به اندازه بر روی مو ها قرار گیرد و بتواند تمامی مو ها را مرطوب نماید.

بعد از این که تمامی مو ها را به مواد کراتین آغشته نمودید با توجه به جنس مو ها مدت زمان مشخصی را منتظر بمانید تا مواد به بافت مو ها نفوذ کند. به طور معمول برای مو های نرمال تا حداکثر ۳۰ دقیق و برای مو های ضخیم و فر تا ۵۰ دقیقه منتظر بمانید. در طول زمان های گفته شده بهتر است با یک شانه دانه درشت مو ها را از بالا به پایین شانه نمایید.

 1. پوشاندن مو ها با کلاه نایلونی: به وسیله کلاه نایلونی بعد از شانه کردن همه مو ها، آن ها را بپوشانید و به حال خود رها کنید. این کار کمک می کند تا مواد کراتین به اثر گذاری خود ادامه دهند. همچنین گذاشتن کلاه باعث می شود مواد کراتین با اکسیژن موجود در مولکول های هوا ترکیب نشود و بتواند اثر گذاری بهتری بر روی مو ها داشته باشد.
 2. خشک کردن مو ها: بعد از گذشت زمان مناسب کلاه را از روی مو ها برداشته و آن ها را بدون این که شستشو دهید به وسیله سشوار خشک نمایید. معمولا مواد کراتین مو نیاز به شستشو ندارند مگر این که روی دستور العمل آن برند، شستشوی مو ذکر شده و الزامی باشد. زیرا برخی از مواد کراتین دارای ترکیباتی هستند که اگر شستشو داده نشوند موجب تخریب و سوختن بافت مو ها خواهد شد.
 3. اتو کشی: در این مرحله یعنی مرحله آخر آموزش کراتین مو نوبت به اتو کشی مو ها می رسد. می بایست به کمک اتوی موی مناسبی از جنس سرامیکی با درجه حرارت ۴۰۰ درجه سانتی گراد مو ها را صاف نمود. هر قسمت از مو ها را تا حداکثر ۸ مرتبه اتو نمایید و سپس آن ها را رها کنید زیرا این اتمام کار است.
  نکاتی که باید بعد از کراتین رعایت کنید

  نکاتی که باید بعد از کراتین مو رعایت کنید

رعایت نکاتی که در ادامه به آن می پردازیم بعد از کراتینه مو به شما کمک می کند تا مو هایتان مدت زمان بیش تری صاف و براق بماند. رعایت این نکات زمان ترمیم کراتین موی شما را طولانی می کند، مخصوصا اگر جنس مو های فر یا وزی داشته باشید.

انواع کراتینه مو

کراتینه مو ها انواع مختلفی از جمله موارد زیر دارد که افراد با توجه به نوع نیازشان از کراتینه مناسب موی خود استفاده می کنند.

ماندگاری این کراتین حداکثر تا ۶ ماه می باشد و زمان انجام آن نیز حداکثر ۲ ساعت توسط فرد متخصص می باشد.

×
ورود | ثبت‌نام
لطفا شماره موبایل یا ایمیل خود را وارد کنید (مثال: 09190000000) - ممکن است کد تایید ارسال شده در قسمت اسپم پیامک های شما قرار گیرد.
ورود شما به معنای پذیرش شرایط و قوانین سایت آکادمی عاطفه کرمانی می باشد.
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.